אחד הצעדים הראשונים שכמעט כל עסק עושה היום זה בניית אתר וורדפרס, מדובר במערכת קלה ונוחה לבניית אתרים מקצועיים וכל עסק היום צריך אתר אינטרנט. אבל מה זה באמת אומר לבנות אתר וורדפרס? ואיך ניגשים לזה? כאן אפרט הכל.

תוכנה מקצועית לבניית אתר מקצועי

נבין תחילה מה זה וורדפרס, גם אם אתם יודעים משהו לגבי המערכת הזו אני ממליץ לקרוא את ההסבר שלי:

וורדפרס, או יותר נכון: WordPress, היא התוכנה הפופולרית ביותר כיום לניהול תכנים באתרי אינטרנט. היא מגיעה בקוד פתוח ולכן מאפשרת גם לשדרג אותה למטרות שונות, כמו למשל להקים אתר חנות, או פלטפורמת פורומים.

התוכנה ניתנת לשימוש בחינם והיא נמצאת בפיתוח תחת קהילה ענפה המונה מאות אלפי שותפים. מסיבה זו היא גם מתעדכנת לעתים תכופות ומתחדשת טכנולוגית מעת לעת.

כשנשאלת השאלה ״האם כדאי לבחור בוורדפרס?״ בכ-80% מהמקרים (אם לא יותר מכך) התשובה בוודאות תהיה כן. כתוכנה לוורדפרס יכולות מענה על צרכיהם של רוב אתרי האינטרנט ושוק המתכנתים סביבה פורה מאוד.

מה המשמעות של בניית אתר וורדפרס?

בישראל מקובלות שלוש גישות שונות לבניית אתר וורדפרס, כל אחת מהן משרתת קהל יעד שונה ולעתים קרובות גם מטרות שונות:

  • הגישה העצמאית
    בגלל נוחותה ובגלל היותה בקוד פתוח, וגם בגלל ההיצע הרחב של העיצובים (תבניות) והרחבות (תוספים) שהיא מציעה, וורדפרס היא תוכנה נוחה מאוד גם לבניית אתר ללא ניסיון כלל.
  • הגישה התעשייתית
    זו הגישה הפופולרית ביותר כיום, לפיה מוצבת דרישה בסיסית מהאתר שבדרך-כלל עוסקת בתוכן ובניית האתר נעשית על גבי תבנית וורדפרס קיימת שנרכשת באחד המרקטים ומתאימה למטרת האתר.
  • הגישה המודעת
    אלו הניגשים לבניית אתר וורדפרס לפי גישה זו כבר יודעים מה הם רוצים, ברוב המקרים הם אפילו אפיינו את האתר ועשו זאת בקפידה רבה. בניית אתר וורדפרס לפי גישה זו תיעשה בהתאמה אישית מלאה, לרוב היא גם כוללת שלבים מקדימים עבור אפיון ועיצוב.

(אנחנו למשל עוסקים בשירות מלא לבניית אתר וורדפרס לפי הגישה המודעת, אנחנו מספקים ללקוחותינו אפיון מפורט מאוד, עיצוב לפי בקשתם ובניית אתר וורדפרס מקצועית)

איך בונים אתר וורדפרס?

הדרך הנכונה לגשת לבניית אתר וורדפרס היא קודם כל להבין מה הגישה שלנו. אם בחרנו בגישה העצמאית עלינו לקרוא מדריכים לעקוב אחר פורומים הקשורים לוורדפרס ובכך להעשיר את הידע שלנו בבניית אתרים על גבי מערכת זו. ואילו אם בחרת בגישה התעשייתית, או הגישה המודעת עליך לבחור ספקים.

הספקים עבור שתי גישות אלו, התעשייתית והמודעת, הם שונים לחלוטין. אלו שמתעסקים בבניית אתרי וורדפרס על גבי תבניות פרמיום לרוב אינם כותבי קוד ומתבססים על עיצובים מוכנים, ולכן השירות שלהם אינו מתאים עבור בניית אתר וורדפרס בהתאמה אישית מלאה, וכך להפך.