שותפות חדשה בין הרבה ענקי טכנולוגיות, ביניהם גוגל, וורדפרס, יואסט וגדולים נוספים, תניב עבורנו בקרוב פיצ׳אר חדש שישולב בליבת המערכת של WordPress ויאפשר יצירת Sitemaps (מפות אתר) יעילה ונוחה יותר באמצעות פונקציות ליבה.

מה משמעות הפיצ׳אר החדש?

נכון להיום מערכת וורדפרס אינה מייצרת מפות אתר כברירת מחדל, כדי לעשות זאת יש להיעזר בתוסף צד ג׳ כמו Yoast למשל. למעשה, ארבעה מתוך 15 התוספים הפופולריים ביותר בוורדפרס מציעים את הפתרון שלהם ליישום מפות אתר, מה שמצביע על צורך גלובלי.

פיצ׳אר חדש זה שגורר אחריו תגובות רבות עתיד לפתור זאת בכך שבליבת המערכת של וורדפרס יוטמע API שיאפשר לייצר מפות אתר ולבצע עליהן מניפולציות רבות, כמו עריכת תכונות, הסרת פוסטים ספציפיים, הסרת פוסטים של מחברים, סוגי פוסטים, טקסונומיות ועוד. כל זה יתאפשר דרך מה שייקרא XML Sitemaps API.

הנה דיאגרמה:

מאז ומתמיד וורדפרס הוכרה כמערכת ידידותית למנועי החיפוש ובמקרים כאלו אפשר לראות את הסיבה לכך, הצוותים של וורדפרס ערים מאוד לבעיות בתחומים רבים ואופטימיזציה למנועי החיפוש עומד בראש תחומים אלו.

האם הפיצ׳אר החדש ישמיד את Yoast?

לא ממש, למעשה החבר׳ה של Yoast מובילים למימוש הפיצ׳אר הזה ונותנים יד בדבר. שילוב API שכזה בליבת המערכת יאפשר להם להגיש תוסף יעיל יותר ועשיר יותר באפשרויות הקשורות למפת האתר. אך יחד עם זאת, אם עד היום היו אתרי אינטרנט שהתקינו את יואסט רק בשביל מפות אתר הרי שכעת לא ממש תהיה להם סיבה.