מאמר זה נכתב על-ידי עמית מורנו ב-27 ביולי 2017

לפני מספר שבועות שחר בן-צבי (מומחה נוסף לנגישות אתרים) ואני קיימנו פגישה בה עסקנו בבעיות הקיימות היום בשוק הנגשת האתרים במטרה למצוא להן פתרונות. מתוך פגישה זו נולד המיזם הטכנולוגי EverAccess שעיקר מטרתו (כלומר מטרתנו) הוא לשנות את התפיסה בעולם נגישות האתרים של ימינו.

בשיחה העלנו מספר בעיות עיקריות הקיימות כיום בשירות הנגשת האתרים שאיתן אף ספק שירות לא מצליח להתמודד, בין הבעיות שהועלו:

  1. תהליך הנגשת האתר הוא תהליך מורכב המכיל לעתים מאות ואף אלפי משימות, לכן ייתכנו מצבים שמנגיש המבצע עבודה חד-פעמית פספס איזה רכיב או שניים.
  2. התהליך המוכר כיום מספק בתומו אישור שהאתר נגיש, אך אישור זה תקף רק לאותה נקודת זמן בה הושק האתר הנגיש. למעשה, ימים בודדים אחר-כך, כשהמערכת או תוספיה יעברו עדכון או כאשר בעל האתר יחליט להעלות תוכן חדש (או לעדכן קיים), איכות הנגישות כנראה תיפגע כתוצאה מכך.
  3. רוב החברות הבולטות בתחום זה אינן מעניקות שירות הנגשה ישיר, אלא מבצעות בדיקות בעצמן ומגלגלות את פעולת ההנגשה למפתח צד ג׳ שלרוב כלל אינו חלק מהחברה, או לעתים רק מספקות רשימה של רכיבים הדורשים טיפול ופתרון נגיש. חברות אלו לא מחזיקות צוות טכנולוגי שיודע להתמודד עם כשלי נגישות, אלא רק משווקות את השירות.
  4. עלות הנגשת אתר כיום כמעט מכפילה את עלות בניית האתר, ולמרות זאת סביר להניח שהאתר יהפוך מיד ללא נגיש עם עדכון התוכן או טכנולוגיות המערכת.
  5. רוב בעלי האתרים שמנגישים כיום עושים זאת מתוך פחד מהחוק ולא על מנת לשפר את חווית המשתמש של האתר שלהם כך שתתאים גם לאנשים בעלי מוגבלויות שהם כ-25% מהמשק.

לכל בעיה פתרון

פגישה זו הייתה רק פגישה ראשונה בסדרת פגישות שערכנו אחר-כך בהן פיתחנו מודל שירותי לצד טכנולוגיה יעודית המותאמת לכלל טכנולוגיות הקוד הפתוח שמסוגלת לעמוד בעומסים של אלפי אתרים בו זמנית.

קצת על הטכנולוגיה

סמל EverAccessהשירות שלנו, EverAccess, הוא מיזם טכנולוגי המכיל בתוכו מספר פיצ׳רים שמסייעים לנו לשמור על תקינות הנגישות באתרים לאורך זמן. הטכנולוגיה מכילה פיצ׳רים כמו ניטור כשלי נגישות בזמן אמת, טיפול בכשלי נגישות, הוספת כתוביות לסרטונים, הנגשת מסמכים ופיצ׳רים נוספים שאדווח עליהם בהמשך ושתוכלו לראות בעצמכם כאשר תצטרפו לשירות.

השלב הראשון עם הצטרפות לשירות כולל הנגשה מלאה בהתאם לרמות התקן שבהן צריך לעמוד האתר.

למה לשלם הרבה על שירות נגישות שתוקפו קצר מועד כשאפשר ליהנות משירות ארוך טווח בעלות נוחה יותר?

כדי להקל על בעלי האתרים וכדי לאפשר להם לשמור על הנכס שלהם נגיש באופן עקבי ושוטף אנו מספקים את השירות על בסיס חודשי, החל מ-295 ש״ח לחודש. ניתן יהיה להצטרף לשירות ישירות מאתר האינטרנט שלנו ממש בקרוב. אם ברצונכם לשאול שאלה או להצטרף לשירות, התקשרו אל 1-700-708-777, או שלחו הודעה אל: amit@EverAccess.co.il.